Sponzoři Biatlon

 

zk_tn

Činnost klubu je realizována za finanční podpory Města Sokolova.

Činnost klubu je realizována za finanční podpory Karlovarského kraje.

Přihlášení

UVOLNĚNÍ OPATŘENÍ – PODĚKOVÁNÍ, KLUBOVÉ HOROBRANÍ, PŘEKÁŽKOVÉ DRÁHY, LYŽAŘSKÝ ORIENTAČNÍ BĚH, MOŽNOST OPĚTOVNÉHO TRÉNOVÁNÍ VE VĚTŠÍM POČTU AJ.

Úvodem bych chtěl poděkovat všem rodičům, dětem, trenérům, vedení atletického klubu a všem dalším, kteří jsou svázaní s naším klubem a to za dodržování covidových opatření pro amatérský sport a vůbec všech opatření, které byly a stále ještě jsou svázány s covidovou pandemií.
V době, kdy bojovali ve svých domovech a v nemocnicích s příznaky a komplikacemi tohoto viru lidé, všichni tito výše jmenovaní si uvědomili, že sport je hlavně synonymem pro slovo zábava, což potvrzuje i to, že jako pojem slovo sport pochází z francouzského slova desporter, což znamená oddávat se zábavě, bavit se, a to je opravdu míň, než to nejcennější co člověk má – lidský život, lidské zdraví. Chovali se tedy tak plně v duchu fair play. Kdy fair play je podle Evropské charty sportu definováno, že se jedná o něco víc, než o pouhopouhou hru podle pravidel. Je tak tedy slovo fair play spjato se všemi složkami našeho společenského života a netýká se jenom sportu.
Rodiče tak sami udržovali pohybové dovednosti a schopnosti u svých dětí. Buď využívali svých zkušeností a nebo podle pokynů trenérů. Trenéři pro děti a rodiče připravili v lese a na loukách překážkové dráhy a děti je zdolávali na běžkách. Nebo označili trasu pro lyžařské orientační běhy a děti s rodiči vyhledávali kontroly. V neposlední řadě se velmi osvědčilo a děti bavilo a i teď baví Klubové horobraní.
 
Klubové horobraní:
Dosud bylo označeno 19 vrcholů v okrese Sokolov a to lampionky a kleštičkami pro orientační běh. Úkolem je vrchol najít na mapě, zdolat a označit. Za zdolání se dostane tolik bodů kolik vrchol měří a to do klubového žebříčku. Jako bonus je bodově ohodnoceno způsob zdolání vrcholů. Za běh, běh na běžkách nebo jízdu na kole je 200 bodů navíc. K vyhledání vrcholu je povolena mapa spol. Schockart 1:40 000. Označené kontroly a dokumentace způsobu zdolání se posílají emailem trenérům. Za zdolání 10 vrcholů, které patří do horobranní 3. stupně se uděluje titul Horoborec/Horoborkyně 3. stupně. Zatím na tento titul dosáhlo 7. dětí z našeho klubu, přičemž Jan Chocholouš zatím jako jediný zdolal dalších deset vrcholů 2. stupně a má tak v kapse i titul Horoborec 2.stupně. Za získání titulu Horoborec/Horoborkyně se budou dostávat na památku poháry. Vyhlášení třetího stupně proběhne dne 22.06.2021 na atletickém víceboji AK Sokolov.
 
Klubový žebříček 2021:
Do klubového žebříčku (oddílu atletiky – biatlonu) se započítávají všechny výše uvedené aktivity, které děti absolvovaly s rodiči, dále jak oddílový tak i jakýkoliv trénink, max. však 6. tréninků za měsíc, kdy za trénink je 500 bodů. Dále se do něj započítává absolvovaný závod a to za 1.200 bodů. Vyhodnocení klubového žebříčku proběhne v prosinci 2021.
 
Uvolněním opatření v poslední době nám zase umožnilo pohromadě trénovat a účastnit se závodů. Zúčastnili jsme se tak Duatlonu v Krásně. Dále vzhledem k tomu, že jsou nejbližší regionální závody v letním biatlonu zrušeny, plánujeme v nejbližší době účast na krosových běžeckých závodech, triatlonových závodech a pokud se uskuteční, tak i na letním biatlonu v D. Rychnově. Dne 22.6.2021 se zúčastníme klubové závodu v atletice, atletického víceboje v Sokolově. Samozřejmě se taky chystáme na vodu, kdy si připomeneme dovednosti při jízdě na raftech, kánoích, kajacích, ale také bezpečnost a první pomoc při těchto pohybových aktivitách.

Zanechat komentář

Kalendář závodů

Červen 2021
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930EC

Blíží se

  • Nejsou žádné události.

Poslední komentáře