Sponzoři Biatlon

 

zk_tn

Činnost klubu je realizována za finanční podpory Města Sokolova.

Činnost klubu je realizována za finanční podpory Karlovarského kraje.

Přihlášení

ZÁVĚR SRPNA SE VYDAŘIL

Letní biatlon – dne 24.8.2019 jsme se zúčastnili Regionálního závodu ČP v letním biatlonu v Plzni – Liticích. Josef Brožík, Jiří Hadrava ml., Jana Hadravová, Pavel Adamec, Matěj Šlechta a Jakub Šlechta si užili trať rychlostního závodu a nevedli si vůbec špatně. Běh i střelba se všem povedli. Jakub Šlechta skončil ve své kategorii M 11 na vynikajícím 1. místě, Jana Hadravová byla ve W 12 čtvrtá a Pavel Adamec v kat. M0 na šestém místě. To byla pódiová umístění. Ostatní děti se umístily do první desítky a někteří těsně za ní. Počasí na závodě nemělo tentokrát chybu. 
 
Soustředění Oberhof – první tréninky na sněhu. Ve dnech 27.8.2019 až 29.8.2019 se uskutečnilo první plánované soustředění v Oberhofu. V místním lyžařském tunelu jsme si hlavně zopakovali dynamickou rovnováhu při jízdě na běžeckých lyžích a vyzkoušeli lyžařský materiál v rámci přípravy na sezónu. Měli jsme sebou i kolečkové lyže a brusle pro připomenutí dynamické rovnováhy. Děti si však přesto vybraly pro ně zajímavější trénink na sněhu v tunelu. Po trénincích jsme regenerovali a relaxovali v místním aquacentru H2Oberhof. Menším cílem soustředění bylo i najít levnější ubytování pro naše děti při příp. dalších soustředěních. Což se částečně povedlo.
 
Rafty – výuka kanoistiky.  Dne 31.8.2019 se uskutečnila plánovaná výuka kanoistiky na řece Ohři a to opět na úseku Kynšperk nad Ohří – Sokolov. Tentokrát v menším počtu jsme si jízdu na raftech a výuku opravdu užili. Na řece byl i menší provoz než ke konci června. Po seznámení s materiálem, oblečení záchranných vest a teoretické ukázce sezení na raftu na různých pozicích a záběrů jsme vypluli. Během jízdy si děti vyzkoušely záběry v praxi na různých pozicích v raftu při přímé jízdě a při otáčení. Na jezu v Dasnicích a pod ním byla první zastávka. Některé děti si zde zkusily simulovat situaci po převrhnutí raftu a sjely nejdříve v záchranné vestě jez a poté již všechny děti záchranu vytažením pomocí záchranného házecího pytlíku. Totéž se opakovalo i na jezu v Šabině, kde navíc již sami splouvaly řeku, kdy tato dovednost samotné ovládáním raftu na řece se jim velmi povedla. Dále je potřeba zmínit, že tentokrát vyšlo skvěle počasí, které přímo vybízelo k oblíbeným vodním válkám. Ty všichni i trenéři přežili ve zdraví. Ahóóój…

Zanechat komentář

Kalendář závodů

Září 2019
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30EC

Blíží se

  • Nejsou žádné události.