Sponzoři Biatlon

 

zk_tn

Činnost klubu je realizována za finanční podpory Města Sokolova.

Činnost klubu je realizována za finanční podpory Karlovarského kraje.

Přihlášení

Kadaň 07.04.2018 – sezóna v letním biatlonu odstartovala

Naši mladí biatlonisté vstoupili úspěšně do další sezóny

Závody v Kadani odstartovaly novou sezónu letního biatlonu a oddíl biatlonu AK Sokolov byl u toho. Počasí bylo netradičně příznivé, byl velmi příjemný jarní den, sobota 7.dubna.

Na startu se sešlo cca 60 dětí v kategoriích přípravka, žactvo A + B + C. Celkem tedy 8 kategorií. Náš oddíl měl na startu celkem šest biatlonistů. Po jednom mezi žáky A a B a po dvou mezi žákyněmi A a B. Kategorie A měla před sebou trať o délce 2x 500m  s jednou položkou vleže. Kategorie B měla navíc na konci ještě další položku vleže. Všechny žákovské kategorie střílí vždy vleže ze vzduchovek se zkrácenou pažbou, které jsou speciálně upravené pro biatlonové závody dětí.

Samotné dění na závodech vždy začíná nástřelem, kdy všichni biatlonisté seštelují mířidla podle místních podmínek a stavu počasí. Po nástřelu zbraní probíhá seznámení s tratí, kdy mladí biatlonisté si společně s trenéry projdou celou trať a vysvětlí si, jak správně celou trať absolvovat včetně pohybu na střelnici. A tak tomu bylo i tentokrát. Následně proběhla řádná rozcvička pro rozhýbání a zahřátí závodníků před startem. A pak už se vyrazilo na startovní čáru. Závodníci startovali v minutových intervalech, nejdříve nejmladší a nakonec nejstarší.

Pro tento závod trenéři stanovili jasný cíl. Zvládnout bezchybně dění na střelnici včetně manipulace se zbraní a celkově si závody užít pro radost. Jako první z oddílu vyrazil na trať v kategorii chlapci „A“ nováček mezi biatlonisty Kryštof, pro kterého to byly první opravdové závody. Dále se do závodů pustily v kategorii dívky „A“ již ostřílené biatlonistky Viktorka s Nelinkou.

V kategorii chlapci „B“ nastoupil Honzík, pro kterého letošní sezóna znamená posun z kategorie A do B. Naše oddílové závodní pole uzavírala Eliška s  Leontýnkou. Eliška letos závodí ještě v kategorii B, ale příští rok už na ní čeká kategorie C a pro Leontýnku to byly také premiérové biatlonové závody.

Děti na trati nezaváhaly a na střelnici se také pohybovaly již jako zkušení závodníci. Poctivá zimní příprava se vyplatila a na střelnici vše zvládly naprosto s přehledem a bez sebemenšího zaváhání.

Po proběhnutí posledního závodníka cílovou páskou, jsme již netrpělivě čekali na vyhlášení výsledků. A byl důvod k radosti. Z prvních letošních závodů jsme přivezli tři krásné bronzové medaile!!! Kryštof, Viktorka a Honzík vystoupali na stupně vítězů.

Děkuji všem závodníkům za perfektní reprezentaci našeho oddílu a přeji další jedinečné zážitky s biatlonem.

Příští závody, na které se vypravíme, budou v sobotu 21.04.2018 ve středočeském Berouně.

Fotografie jsou v galerii nebo je najdete na rajčeti.

                                                          Skol!  Pavel Petřík

PS: Výsledky byly zveřejněny až dnes 13.04. dopoledne  najdete je zde.

 

 

Zanechat komentář