Sponzoři Biatlon

 

zk_tn

Činnost klubu je realizována za finanční podpory Města Sokolova.

Činnost klubu je realizována za finanční podpory Karlovarského kraje.

Přihlášení

Soustředění na Božím Daru – 19.-21.01.2018 (Atletika-biatlon III.)

AK Sokolov – biatlonový oddíl III absolvoval letošní zimní soustředění na Božím Daru ve dnech 19.01. až 21.01.2018 pod vedením Pavla Petříka, Jitky Kurzové a Jana Hoťka.  Kompletní zázemí nám poskytl penzion Arnika – Daniela, kde jsme měli k dispozici celé patro včetně velké společenské místnosti v přízemí a lyžárnu.

Střelnici a lyžařské stopy jsme měli dostupné do 5 minut od ubytování! Město Boží Dar se postaralo o perfektní přípravu lyžařských stop. Rolba vyrážela každé ráno, aby natáhla nový „mančestr“.

Po pátečním zahřívacím tréninku – snowballu, děti měly setkání s členy Horské služby. Standa s Davidem (členové HS) s dětmi probrali pohyb v horském terénu, jak se zachovat v případě jakéhokoliv problému, jakou mít výbavu do hor. Děti si vyzkoušely přikládání a manipulaci s dlahami, jak fixovat krční páteř, měřili si krevní tlak  a obsah kyslíku v krvi a apod. Po večeři a večerce se Ski servis team pustil do přípravy lyží. Vše běželo jak po drátkách. Bylo vidět, že kluci v teamu jsou sehraní.

V sobotu po pestré snídani a potřebné přípravě děti vyrazily na lyžařský trénink, který probíhal na upravené KLM.  Děti byly rozdělené do tří skupin a zdokonalovaly se v technice jízdy běhu na lyžích. Stopy, sněhové podmínky i počasí bylo vynikající a i „máza všechny podržela“ :)))).

V odpoledním bloku se k lyžařské technice přidal i střelecký trénink. Za součinnosti Města Božího Daru, místního patriota Antona Jurici a všech zúčastněných nadšenců, měly děti vybudovanou střelnici přímo v sousedství lyžařských stop. Mohly tak plně trénovat manipulaci se zbraní na lyžích, střelbu před a po zátěži a také vlastní techniku běhu na lyžích. Ostatní projíždějící lyžaři a turisté se zájmem sledovali dění na střelnici i ve stopě a dětem fandili. Aplaus přihlížejícího mezinárodního obecenstva při každém střeleckém zásahu byl pro děti velkou odměnou a povzbuzením.

Po svačině děti namalovaly pozdravy našim předním biatlonistům a před večeří proběhla při procházce po zasněženém Božím Daru pořádná koulovačka všech proti všem. Hromady sněhu k tomu přímo vybízely.

V neděli čekaly na děti pravé biatlonové závody. Deset minut před příchodem závodníků na start profrčela božídarská rolba 3x dokola celý 250 m okruh a připravila tak naprosto luxusní závodní trať. Prvním závodem byl sprint na 2x 250m s položkou vleže. Druhý závod následoval vzápětí. Štafety třech čtyřčlenných družstev na 1x 250m s položkou vleže. Na střelnici zafungoval na výbornou tým pod vedením velitele střelnice Honzy Hoťka. Start a cíl měla pod palcem Jitka Kurzová, která spravedlivě měřila dosažené časy. Vše probíhalo jako na velkých závodech, děti vše zvládly na výbornou, navzájem si fandily a ve štafetách ukázaly, že jsou bezva parta a jeden tým. Nebylo poražených, bylo jen vítězů!!!

Vyhodnocení závodů a celého soustředění proběhlo odpoledne. Děti za absolvování soustředění obdržely diplomy a sportovní odměny – něco zdravého k zakousnutí, opasek ledvinku s držákem na lahev včetně lahve a baťůžek.

Na závěr ještě připojujeme obrovskou gratulaci Andulce Havelkové, která v pátek na chvilku přerušila soustředění, aby v Karlových Varech převzala pohár za 2.místo v CKK v MTB za rok 2017 !!! Gratulujeme !!!

Děkuji všem sportovním nadšencům, kteří nám pomáhali v průběhu soustředění, které proběhlo v naprosté pohodě a dobré náladě.

Na závěr ještě připojuji odkaz na fotogalerii, kde si může prohlédnout fotky přímo ze soustředění.

                                                         Díky všem a skol !!!

Zanechat komentář