Sponzoři Biatlon

 

zk_tn

Činnost klubu je realizována za finanční podpory Města Sokolova.

Činnost klubu je realizována za finanční podpory Karlovarského kraje.

Přihlášení

3.kolo ČP aneb mokrý Eduard

Jáchymov – Eduard (1.9.-3.9.2017) – tento víkend nás čekali první velké celorepublikové závody. Na pořadu bylo 3.kolo Českého pohár v letním biatlonu žactva a dospělých. Opět počasí vypadalo, že bude deštivé. Páteční trénink na střelnici a tratích jsme absolvoali naštěstí v době, kdy Svatý Petr nebyl doma a déšť nás nakonec minul.

V sobotu byl na pořadu závod s hromadným startem. Opět hrozil déšť a byli jsme velmi rádi, že jsme již byli perfektně vybaveni včetně stanu. Děkuji všem, kdo nám pomohli a sehnali stan, v  krásné modré klubové barvě a veškeré zázemí pro děti tak tedy mohlo být v suchu. V závodním poli jsme měli tři závodníky, kteří si vybojovali účast svými výkony v průběhu sezóny. V kategorii žákyně A – Andulku, žáci A – Honzík a v kategorii žákyně B – Elišku. Tento typ závodu děti absolvovaly poprvé!! Konkurence zde byla veliká – cca 300 závodníků mezi dětmi. Ostatní kluby mají přeci jen větší zkušenosti s tímto typem závodu, ale naše děti se nedali a Honzík vybojoval skvělé 8. místo !!!

V neděle byl k vidění další závod v rámci 3.kola Českého poháru v letním biatlonu. Tentokrát již sprint. S tím to typem závodů již mají děti zkušenosti. Novou zkušeností však byl startovací systém. Již byl jako na opravdových velkých závodech, tak jak to můžeme vidět v televizi. I s tím se děti zdárně poprali.  Ve startovním poli opět bylo cca 300 závodníků!!! Oba závody dětem i nám přinesly cenné zkušenosti, které určitě zúročíme v budoucnosti třeba již příští víkend v Letohradě. Děti jsou úžasné a patří jim velká pochvala a obdiv.

Další informace najdete na webu ČBÚ.

 

Zanechat komentář