Sponzoři Biatlon

 

zk_tn

Činnost klubu je realizována za finanční podpory Města Sokolova.

Činnost klubu je realizována za finanční podpory Karlovarského kraje.

Přihlášení

Poctivý střelecký trénink nese ovoce aneb v Jílovém to bylo fajn

Minulou sobotu 10.06.2017 jsme se zúčastnili posledních závodů před školními prázdninami. Vše se tentokrát odehrálo v krásném „retro“ areálu chaty Mír v Jílovém u Děčína. Všichni jsme v pohodě našli cestu a tak nic nebránilo tomu se připravit na soutěžní klání. Tentokrát jsme obsadili celkem šest kategorií od obou přípravek, žáků a žákyň „A“ i „B“. Na trať tedy postupně vyrazili František, Viktorka, Honzík, Anička, Eliška a Vláďa.

Hezká a lehce zvlněná trať s netradičně umístěným trestným kolem mimo střelnici u nedalekého koupaliště, které bylo bohužel zcela vypuštěné, slibovalo zajímavý závod. Dlouhý seběh na střelnici byl ideální pro vydýchání a přípravu na střelbu. Střelnice částečně pod přímým sluncem neměla ideální polohu, ale je správné říci, že podmínky měli všichni naprosto totožné.

Po nezbytné registraci, tréninku na tratích a nástřelu se šlo na věc. V přípravkách tentokrát Františka nepodržela střelba. Omluvou je fakt, že měl k dispozci zcela novou zbraň a ještě spolu nejsou na 100% „srostlí“. I přes nepovedenou střelbu zabojoval a velmi dobrým během se nakonec prokousal na 8.místo. Viktorka předvedla zlepšenou střelbu a se dvěma trestnými koly a s velkým úsměvem ve tváři si nakonec doběhla pro krásné 7.místo. Její upřímná radost ze závodění je nesmírně nakažlivá.

Honzík tentokrát již plně zabodoval podle svých představ. Na střelnici pouze dvakrát chyboval a díky tomu, že v týdnu před závody vyměnil jednoranku za víceranku, ušetřil drahocené desítky sekund při střelecké položce. Velmi dobrý běh a zlepšená střelba dovedla Honzíka těsně pod stupně vítězů. Anička byla ve své kategorii bohužel zcela osamocena a tak se rozhodla soupeři s kluky. Řadu z nich předběhla a nakonec byla také spokojena. Vždyť porážet kluky … to už není samo sebou.

Jako další z naší party vyrazil na trať sprintu Vláďa. Po výrazně zlepšené střelbě na obou položkách se nakonec dostal na krásné 6.místo. První velké podium je jeho letošní nejlepší výsledek. Je vidět, že když poctivě pilujeme v tréninku střelbu, nese to své ovoce. Poslední na trať  vystartovala z našich želízek v ohni Eliška a jak je u ní dobrým zvykem, byla plna odhodlání a vůle to všem nandat jak se patří. A začala přímo excelentně. Na první ležce se ji povedla její první střelecká „nula“, která ji opět nabudila k dalšímu boji. Na druhé ležce to tentokrát dopadlo obráceně. Přestože střelba byla ve velmi rychlém tempu, tak to bohužel nepadlo a čtyři trestná kola se prostě během sprintu špatně stahují. Ale i tak heroickým během získala 4.místo.

Při vyhlášení výsledků nás opět potkalo milé překvapení. Tentokrát se o něj postaral Honzík. Aniž by to kdokoliv z nás tušil či čekal. Bodové ohodnocení 83.36 bodu Honzíkovi přineslo krásný dárek. Je od tohoto závodu držitelem 2.VT. Gratulujeme, jen tak dál.

A ještě jedna prima zpráva na závěr. Eliška a Honzík díky tomu, že jsou držiteli 2.VT, mohou vyrazit na závody „Mistrovství ČR v letním biatlonu žactva„, které se koná 16. a 17.9.2017 ve východočeském městě Letohrad.

Nakonec bych rád poděkoval všem rodičům a také všem závodníkům za příkladnou reprezentaci našeho klubu a přeji všem, aby si užili krásné prázdniny. Výsledky naleznete zde.

Biatlonu AHOJ.

Zanechat komentář