Sponzoři Biatlon

 

zk_tn

Činnost klubu je realizována za finanční podpory Města Sokolova.

Činnost klubu je realizována za finanční podpory Karlovarského kraje.

Přihlášení

Medailový výlov v Plzni a první „nula“ k tomu

Minulý víkend 20.-21.5. bylo naplánováno se zúčastnit dvou závodů ve sprintu. Oba ve stejném areálu na Košutce v Plzni Bolevci, byť pokaždé je organizoval jiný pořadatel.

Sobotním pořadatelem byl Klub biatlonu ELÁN ZRUČ, p.s.. Na startu se sešlo 105 závodníků a náš oddíl měl tři želízka v ohni – Viktorku, Nelinku a Františka. Trať byla perfektně připravená a technicky nebyla složitá. Naši závodníci zabojovali a byli úspěšní. Nelince se povedla parádně střelba a dala za „1“ (čekalo ji tedy pouze jedno trestné kolo)! V cíli jsme se tedy mohli radovat ze 6.místa Viktorky, 5.místa Nely a 3.místa Františka – vše v kategorii Přípravka.

V neděli naše závodní nadšení pokračovalo. Tentokrát byl pořadatelem Klub biatlonu Plzeň-Litice, p.s.. Na startu se sešlo tentokrát 104 závodníků. Náš oddíl byl v silnější sestavě a na trať se vydalo 5 dětí – František, Viktorka, Janička v kategorii Přípravka , Eliška a Vláďa – v kategorii žákyně/žáci B.  A ani trenéři  nezůstali stranou a také oni se vydali na závodní trať. Trať byla zcela stejná jako v sobotu.  Všichni závodníci podali úžasné výkony.

Nutno ale vyzvednout nepřehlédnutelnou rychlopalbu Elišky na druhé ležce, která byla za „1“ a neskutečně ji nakopla do dalšího posledního kola. František předvedl exceletní střelbu za „0“, za což si zasloužil všeobecný potlesk všech přihlížejících na střelnici. Položka za „0“ se v historii klubu v závodě zatím nikomu nepovedla. Až do teď. Trenéři byli výkony obou střelců přímo nadšeni. A tak jsme se všichni nedočkavě těšili na výsledky a doufali v medailová umístění.

Při vyhlášení jsme mohli oslavovat tři 3.místa : František (přípravka hoši), Viktorka (přípravka dívky), Eliška  (žákyně B) a dále velké podium za  5.místo Janičky (přípravka dívky).  A nakonec v kategorii muži C vše dovršil 1.místem trenér Jirka.

Tím to si Jirka upevnil nominaci v Českém poháru v letním biatlonu, který bude probíhat  2.-3.9.2017 v Jáchymově v areálu Eduard.  A velké nečekané překvapení nás dostalo při vyhlášení výsledků – Eliška se svým bodovým ohodnocením velmi přiblížila též k nominaci do závodů Českého poháru v letním biatlonu. Zatím neoficiálně má body ze tří nej… závodů = 50,95+58,75+84,12 = 193,82 bodů!!! Nominační kritérium je 207 bodů. Chybí tedy dokončit jeden závod za více jak 64,13 bodu!!! Držíme palce a doufáme, že se to podaří. Ještě je také ve hře získání 2.VT a tedy automatická nominace. Zde ale musíme počkat na oficiální vyjádření ČSB. Nominační kriteria jsou popsána zde – odstavec 1.3 Limity… a získání výkonostních tříd zde – příloha G.

Gratulace všem.

Přehledně výsledky ze soboty a neděle.

Zanechat komentář