Sponzoři Biatlon

 

zk_tn

Činnost klubu je realizována za finanční podpory Města Sokolova.

Činnost klubu je realizována za finanční podpory Karlovarského kraje.

Přihlášení

Kadaň – malá účast, ale o to lepší výsledky

V neděli 23. 4. se kvarteto našich dětí zúčastnilo kvalifikačního regionálního závodu ČP v Kadani ve sprintu. Na start se přihlásilo cca 110 závodníků od přípravky po seniory. Honza s Eliškou šli do známého prostředí, neboť se tohoto závodu zúčastnili už loni. Barunka s Aničkou přijeli na první závody letního biatlonu vůbec. Musím pochválit děti za vzornou reprezentaci klubu a kvalitní sportovní výsledky.

V závodě nám bohužel nevyšla střelba. S jednorannými vzduchovkami se děti statečně perou, avšak do toho mají i trochu smůly. Honza s Eliškou měli několik kalibrových ran, kdy to tam prostě nespadlo a Barunce, jako na potvoru, vletělo nějaké smetí do dioptru. Nevadí, máme motivaci k dalšímu tréninku se zbraní a můžeme se dál jen zlepšovat.

Eliška s Barunkou si zaslouží pochvalu za to, že i po velmi krátkém tréninku zvládly dobře manipulaci se zbraní a to v jejich kategorii už není žádná legrace. Rozhodčí neodpustí žádnou chybu a závodníka při špatné manipulaci bez milosti ze závodu vyloučí. Není se čemu divit, jde o bezpečnost všech účastníků závodu. Na vysvětlenou dodávám, že od žákovské kategorie B mají závodníci za povinnost nasadit u stojanu zbraň na záda, na stavu sejmout, odstřílet položku, zbraň znovu nasadit na záda, u stojanu opět sejmout a usadit do stojanu a to ve dvou střeleckých položkách. Stejným způsobem, jakým to dělají reprezentanti v závodech světového poháru, na které se díváme v televizi.

Běžecky se dětem nevedlo vůbec špatně. O tom svědčí i celkové výsledky.

V žákovské kategorii A si Honza doběhl pro pěkné třetí místo a Anička skončila dokonce druhá. V žákovské kategorii B uhájila Eliška šestým místem malé podium a Barunka i přes problémy se zbraní závod nevzdala a doběhla desátá.

Na závěr bych chtěl poděkovat dětem a rodičům za reprezentaci klubu, podporu a pomoc při závodě i s přihlédnutím na nepříznivé počasí, které při závodě panovalo.

Honza Hotěk (autor příspěvku)

Výsledky naleznete zde.

Zanechat komentář