Sponzoři Biatlon

 

zk_tn

Činnost klubu je realizována za finanční podpory Města Sokolova.

Činnost klubu je realizována za finanční podpory Karlovarského kraje.

Přihlášení

V Berouně jsme si snad vybrali všechnu smůlu na rok dopředu

V sobotu se náš tým zúčastnil regionálních kvalifikačních závodů v Berouně. Na řadě byl vytrvalostní závod. Beroun nás však nepřivítal přívětivě. Velmi proměnlivé počasí řádně stížilo trať, která vedla po úbočí zalesněné stráně pod golfovým hřištěm a v mnohém připomínala blátivou steeplechase. Dopředu chci říci, že všichni naši závodníci tuto trať běžecky zvládly na výbornou. Po nástřelu, kde se všichni seznámili s podmínkami na místní střelnici již nic nebránilo tomu, začít se závody. Celkový počet závodníků po prezentaci se blížil ke 260 jednotlivcům.

Jako první na trať vystartoval František. Střelecky předvedl svůj standardní výkon a běžecky to bylo bohužel na úrovní druhé poloviny startovního pole. Nakonec vybojoval krásné 11.místo mezi kluky z přípravek.

Mezi děvčaty v přípravkách jsme měli dvě želízka v ohni.  K naší smůle se obě děvčata potkala v průběhu závodu s nepříjemnostmi. Janička nedodržela trať při náběhu na střelnici po prvním kole a byla po velmi dobré střelbě a běhu diskvalifikována ze 6.místa. Nic nebyli platné naše protesty a vysvětlování. Druhá naše závodnice Nelinka doplatila na naši velkou slabinu a to nedostatečnou kvalitu zbraní. Po nástřelu došlo k poruše na dioptru zbraně. Střelbu zvládla  i přesto více než slušně. Nakonec dosáhla krásného 11.místa mezi děvčaty v přípravkách.

Po přípravkách už přišli na řadu boje o kvalifikační body do Českého poháru v letním biatlonu.

Honza mezi žáky „A“ předvedl velmi dobrý běh, kde patřil do první šestice závodníků. Bohužel zdržení na střelnici jej připravilo o lepší umístění. Výrazně se zde projevil handicap jednoranné vzduchovky oproti pětirankám. 20-25 vteřin navíc ze střelnice Honzu stálo minimálně jedno místo. Přesto jeho celkově 7.místo bylo parádním výkonem oceněným ziskem 62.49 mistrovskými body.

Další kategorií, kde jsme měli šanci bodovat, byla kategorie žákyň „B“. Zde už na řadu přišla 2x střelba oproti mladším kategoriím. Eliška začala běžecky velmi slibně. Bohužel po první střelecké položce zahlásila poruchu na zbrani. Při vracení zbraně po položce do stojanu se nešťastnou náhodou uvolnil a sklouzl dioptr. Při náběhu do druhého kola nám to stihla ani nevím jak sdělit. Naštestí se vše na úplně poslední chvíli díky Jirkovi a Lukášovi podařilo v průběhu druhého kola opravit. Jenže i tak nebyla mířidla řádně sestřílena a tak jeden sestřelený terč v druhé položce lze považovat vlastně za zázrak. Celkové 22.místo vyneslo nakonec 50.95 mistrovských bodů.

Vytrvalostní závod můžů „C“ přinesl pro naše barvy nejlepší výsledek dne. Po fantastickém běžeckém výkonu (celkově 6. běžecký čas mezi muži ve všech kategoriích) podpořeném kvalitní střelbou z malorážky dosáhl Jirka na neuvěřitelné 1.místo ve své kategorii. Připsal si maximální počet 91 mistrovských bodů a vykročil tak ke splnění svého plánu – kvalifikovat se na závody Českého poháru. Bravo!!!

Dovolte mi ještě glosu na závěr. Mezi biatlonovými kluby stále patříme mezi benjamínky, přesto jsme se ale neztratili. Chtěl bych vyzvednout především výkony všech dětí – byli jste úžasní !!!

Výsledky z Berouna přehledně naleznete zde.

 

Zanechat komentář